Ex -Yu

Crna Gora danas dobija status kandidata za članstvo u EU

Agencije

PODGORICA - Crna Gora bi danas na sjednici Evropskog savjeta trebalo da i zvanično dobije status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji (EU).

Evropska komisija je početkom novembra preporučila da Crna Gora dobije status kandidata za članstvo u EU, ali je objavila i sedam uslova koje je potrebno ispuniti za otpočinjenje pristupnih pregovora.

Brisel, kako je navedeno, želi da vidi duboke i korjenite promjene u crnogorskom društvu prije prijema u članstvo EU.

Crna Gora će do početka pristupnih pregovora sa EU morati da uloži dodatne napore i popravi stanje u mnogim oblastima, a posebno u dijelu koji se odnosi na borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije, kao i na planu jačanja institicija.

Najčitanije