PODGORICA - Crnogorska planinarska ekspedicija, koju sačinjavaju Nikšićani Đorđije Vujičić, Marko Blečić i Dragutin Vujović, kao i njihov kolega iz Kragujevca Dragan Čeliković, osvojili su u nedjelju ujutro himalajski vrh Mont Everest, visok 8.848 metra, prenijeli su crnogorski mediji.
To je prvi put da članovi nekog crnogorskog planinarskog kluba osvoje „krov svijeta“, a kako je PortaluAnalitika kazao Blagutin Šućur, predsjednik Planinarsko-smučarskog kluba Javorak iz Nikšića, čiji su članovi naši planinari, ekspedicija je na „krov svijeta“, postavila tri zastave – crnogorsku, zastavu svoga kluba, kao i zastavu Elektroprivrede, koja je finansirala ekspediciju.
Ekipa je na osvajanje krenula 29. marta, a mediji prenose da je nakon kraćeg zadržavanja, zbog izuzetno loših vremenskih uslova ekspedicija krenula nazad.