BEOGRAD - Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić razgovarao je sa ministrom inostranih poslova Turske Mevlutom Čavušogluom, koji je u Srbiji u delegaciji predsjednika Turske Redžepa Tajipa Erdoana.
"U razgovorima koji su protekli u konstruktivnoj i prijateljskoj atmosferi obostrano je izraženo zadovoljstvo dosadašnjim razvojem naših bilateralnih odnosa, koji će u narednom periodu biti još raznovrsniji i dublji", navodi se u saopštenju MSP-a.
Kako se dodaje, dva ministra su se saglasila da je neophodno načelno dogovoriti dinamiku novih susreta, kao i razgovora koji se na istom nivou vode u sklopu trilateralnog mehanizma saradnje između Srbije, Turske i Bosne i Hercegovine.
Pored tema iz domena bilateralnih odnosa, dva ministra su razgovarala i o multilateralnoj saradnji, stoji u saopštenju.