OBRENOVAC - Delegacija Japana, predvođena zamjenikom ministra inostranih poslova te zemlje, obišla je Obrenovac.
Predstavnici japanske delegacije, koji su danas sa državnim sekretarom MUP Milosavom Miličkovićem obišli Obrenovac, najavili su učešće na donatorskoj konferenciji 16. jula u Briselu, gdje će iz prve ruke posvjedočiti o razmjerama poplava.
Miličković je obišao Obrenovac sa zamjenikom ministra inostranih poslova Japana Jasutošijem Nišimurom, a cilj posjete je, kako se navodi u saopštenju MUP, sagledavanje situacije u mjestima koja su pogođena katastrofalnim poplavama, kako bi se na najefikasniji način pružila pomoć.
Japanska delegacija, predvođena Nišimurom, u Obrenovcu je obišla OŠ "Posavski Partizani", Gimnaziju i Poljoprivredno-hemijsku školu, kao i naselje Braće Jugović i Šljivice.
Tom prilikom razgovarali su sa direktorima škola, predstavnicima lokalne samouprave i pripadnicima vatrogasno-spasilačke brigade.