Ex -Yu

Đilas: Demokrate neće u koaliciju sa SNS-om

Đilas: Demokrate neće u koaliciju sa SNS-om
Đilas: Demokrate neće u koaliciju sa SNS-om
Srna

NOVI SAD – Predsjednik Demokratske stranke /DS/ Dragan Đilas rekao je danas u Novom Sadu da ova stranka, dok je on njen lider, neće u koaliciju sa Srpskom naprednom strankom /SNS/.

"Kako da se udružimo sa onima koji su zemlju doveli na prag dužničkog ropstva, koji naprosto proizode nezaposlenost, koji ne cene svoje mlade obrazovane ljude. Nema druženja sa strankom koja je odgovorna za gotovo svakodnevno hapšenje nevinih ljudi i njihovo neviđeno ponižavanje", naveo je Đilas, otvarajući sjednicu Glavnog odbora DS-a.

On je rekao da Srbija i njen narod "rapidno propadaju dok Beogradom kao na filmskoj traci svakodnevno defiluju prebogati arapski šeici".

"Srbija rapidno propada, njen narod velikom brzinom siromaši gotovo do ivice najcrnje bede, ali zato Beogradom svakodnevno defiluju prebogati arapski šeici, u kojima valjda režim na vlasti vidi spas za nedaće u koje nas je sve sam uvalio", kaže Đilas.

On je rekao da jedva čeka da lider SNS Aleksandar Vučić konačno raspiše vanredne parlamentarne izbore u Srbiji.

"Neka se Vučić, koji je prešao u otvorenu diktaturu, konačno smiluje i raspiše vanredne parlamentarne izbore. Uveren sam da će građani ovog puta prepoznati ko je i njih i državu dovukao do istorijskog dna", naveo je Đilas.

On smatra da današnja sjednica Glavnog odbora DS-a nije pitanje njegove smjene koje se, kako kaže, ne plaši, nego pitanje jedinstva stranke oko najvažnijih pitanja u državi.

"Nije pitanje ove sednice hoćete li me ili ne smeniti danas. Pitanje je da li pred narodom možemo pokazati jedinstvo i spremnost da rešavamo probleme, koje ova vlast očigleno ne može niti ima nameru da rešava", rekao je Đilas.

On je podsjetio da je DS svojevremeno izgubio vlast upravo zato što nije ispunio sva obećanja koje je biračima dao pred izbore.

"A nismo obećanja ispunili zato što je politika nekim članovima DS-a donela milione dinara, od kojih su naprosto zaslepili i zaboravili na narodu data obećanja. DS nikad više ne sme napraviti tu grešku i, dok ga ja vodim neće, koju danas pravi vlast u Srbiji predvođena SNS-om", kaže Đilas.

Sjednici Glavnog odbora DS-a, koja je u toku, prisustvuju 433 od ukupno 481 člana.Glavni odbor DS-a zasjeda u Velikoj sali Kongresnog centra "Master" +Novosadskog sajma.

Najčitanije