PODGORICA - Crnogorski premijer Milo Đukanović optužio je juče u državnom parlamentu opoziciju da "preko leševa" pokušava da dođe do vlasti i "uništi ekonomsku osnovicu" države.
U oštro intoniranoj debati o povjerenju Vladi, on je rekao da njen dio želi da "stvori što veći socijalni haos, da radi sve da okleveta investitore, izazove bunu kod radnika protiv privatizacije, izvede ih na ulice i okrene ih protiv investitora". "Odagnavanje investitora pokušaj je uništavanja ekonomske osnovice Crne Gore i pokušaj da se vratite na pozicije Vojislava Koštunice, koji je tvrdio da je Crna Gora ekonomski neodrživ sistem", optužio je crnogorski premijer opoziciju.
Opozicija smatra da izvršnoj vlasti treba izglasati nepovjerenje jer je odgovorna za "lošu bezbjednosnu" i "sve lošiju" ekonomsku situaciju u zemlji. U inicijativi se, pored ostalog, navodi da je Vlada "odgovorna za narušeno opšte stanje bezbjednosti" u državi, kao i za "neefikasnost državnih institucija u borbi protiv svih oblika kriminala, a naročito u borbi protiv korupcije i organizovanog kriminala".