Ex -Yu

Dnevni list "Pobjeda" u stečaju

 Dnevni list "Pobjeda" u stečaju
Dnevni list "Pobjeda" u stečaju
Fena

PODGORICA- Podgorički Privredni sud proglasio je u ponedjeljak stečaj u Novinsko-izdavačkom poduzeću (NIP) "Pobjeda", koje objavljuje najstariji crnogorski dnevni list i jedini u kojem država ima većinsko vlasništvo.

Stečaj u "Pobjedi" je uveden na zahtjev Poreske uprave zbog duga od 1,5 miliona evra. Obaveze poduzeća prema zaposlenima, kojih ima 197, iznose 430.000 evra. 

Jedna od karakteristika stečajnog postupka u "Pobjedi" jest da će dnevnik sa svojim drugim izdanjima nastaviti izlaziti, ali će broj radnika biti smanjen. 

U Privrednom sudu Crne Gore je objašnjeno da otvaranje stečajnog postupka u "Pobjedi" ne podrazumijeva gašenje i nestanak. 

Vlada je prošle godine preuzela 2,8 miliona evra duga "Pobjede" za poreze i doprinose, a zauzvrat je postala vlasnik zgrade tog poduzeća i lokacije na kojoj se nalazi objekt. 

Država, u čijem je vlasništvu 86 odsto dionica Pobjede, više puta ju je pokušavala prodati, ali zbog duga od kupovine je odustao njemački WAZ. 

Najčitanije