ZAGREB - Zbog sudara dva glisera u Splitskim vratima novčano su kažnjeni vozači oba čamca od kojih je jedan državljanin Srbije, saopštilo je danas hrvatsko ministarstvo mora, saobraćaja i infrastrukture.
Oni su kažnjeni sa po 3.100 kuna, odnosno oko 410 evra, zbog nepoštovanja propisa o sigurnosti plovidbe.
U subotu uveče u Splitskim vratima sudarili su se gliser hvarskih oznaka na kojem je bilo devet hrvatskih državljana, i gliser "Split" bez registarskih oznaka, na kojem su bila tri državljanina Srbije. Jedna osoba na hvatskom gliseru je lakše povrijeđena.
Brodom hvarskih oznaka upravljao je 20-ogodišnjak, a gliserom bez oznaka 47-ogodišnji Beograđanin.
Oba vozača su imala uredne isprave i nisu bila u alkoholisanom stanju.