ZAGREB - Dvije osobe poginule su jutros u saobraćajnoj nesreći u mjestu Seget Vranjica kod Trogira, dok je šest osoba povrijeđeno u sudaru vozila njemačkih i dubrovačkih registarskih oznaka u Konavlima.
Na zaobilaznici u mjestu Seget Vranjica oko 9.00 časova sudarili su se kombi vozilo splitskih registarskih oznaka i automobil šibenskih registarskih oznaka.
U automobilu su bile dvije mlađe osobe i obje su poginule. Nesreća se najvjerovatnije dogodila zbog nepropisnog preticanja koje je napravio vozač automobila, objavila je "Slobodna Dalmacija".
I vozač kombija je povrijeđen, odveden je u bolnicu, ali su njegove povrede lakše. Saobraćaj nije bio u zastoju i normalno se odvija.
Prema informacijama iz Policijske uprave dubrovačko-neretvanske, u sudaru koji se dogodio oko 6.00 časova u Konavlima, u blizini mjesta Gruda, učestvovali su vozilo njemačkih i "fijat" dubrovačkih registarskih oznaka.
Okolnosti nesreće još nisu poznate, ali je pet osoba iz "njemačkog" automobila povrijeđeno, kao i vozač "fijata". Svi su prevezeni u Opštu bolnicu Dubrovnik gdje im se ukazuje potrebna pomoć, prenose hrvatski mediji.
Državna cesta bila je zatvorena za saobraćaj do 8.50 časova, te su automobili upućivani na lokalne puteve. Uviđaj je završen, a saobraćaj normalizovan.