Ex -Yu

Gradonačelnik Novog Pazara apelovao na građane da ne slušaju Zukorlića

Gradonačelnik Novog Pazara apelovao na građane da ne slušaju Zukorlića
Gradonačelnik Novog Pazara apelovao na građane da ne slušaju Zukorlića
Agencije

NOVI PAZAR - Gradonačelnik Novog Pazara Meho Mahmutović apelovao je danas na građane Novog Pazara i Sandžaka, da "ne nasjedaju na podmetanja" glavnog muftije Muamera Zukorlića koji ih poziva na bojkot predstojećeg popisa koji će u Srbiji biti održan od 1. do 15. oktobra.

Mahmutović je medijima u Novom Pazaru rekao da bi bojkot popisa značio priznavanje Bošnjaka da ne postoje.

"Poziv Zukorlića na bojkot je vrhunac svega što smo od njega mogli da čujemo proteklih godina", rekao je Mahmutović.

On je ukazao da je popis stanovništva veoma važan i da od popisa zavisi koliko će svako mjesto u Srbiji, pa i u Novom Pazaru imati škola, bolnica postelja, uposlenih policajaca ...

"Zavisi koliki će biti budžet grada koji ima više od 100.000 stanovnika", rekao je gradonačelnik. On je ocijenio da Zukorlić gleda samo svoje lične interese i da ga "ne interesuje ni Novi Pazar, ni Islamska zajednica ni Bošnjaci, kao i da ga ne zanima koliku štetu on svojim izjavama nanosi gradu".

On je rekao da se nada da građani Novog Pazara neće poslušati Zukorlića i da će izaći na popis.

Mahmutović je podsjetio da su škole u Novom Pazaru prenatrpane i da rade u tri smjene, kao i da je Novi Pazar "najmlađi grad u Srbiji i u Evropi", odnosno grad u kome živi najviše mladih.

Gradonačelnik je ukazao i da je ovaj popis prilika da se isprave sve eventualne greške učinjene na popisu iz 2002. godine.

"Očito je da je nekome bitno da nas ima što manje, a sada vidimo i kome je do toga stalo", rekao je Mahmutović.

Bošnjačko nacionalno vijeće koje kontroliše glavni muftija Zukorlić pozvalo je na bojkot predstojećeg popisa zbog, kako se navodi, pokušaja vlasti da umanji značaj Bošnjaka u Srbiji.

Najčitanije