PRIŠTINA - Prisustvo SAD i njihovu ulogu u dijalogu sa Beogradom zatražio je danas Ramuš Haradinaj.
Haradinaj je za Glas Amerike, a prenosi prištinski Zeri, rekao da teži ekonomskom razvoju, vladavini prava i uključivanju Amerike u razgovore sa Beogradom.
"Želimo da razgovaramo među sobom na Kosovu, opozicija i pozicija, zatim sa svim zainteresovanim akterima koji su za razvoj međusobnih veza, uključujući i međunarodne partnere, EU i Ameriku", rekao je Haradinaj.
Mi smo za nastavak dijaloga između Beograda i Prištine.
"Tražimo prisustvo Amerike, dakle ulogu Amerike u dijalogu. Dijalog je za nas priznanje, između dvije nezavisne države, dakle dijalog između susjeda. Ni u kojoj varijanti nismo za dijalog o unutrašnjim temama. I taj period je završen. Pružili smo priliku i takvoj logici, ali se vidi da je došlo do zastoja", smatra Haradinaj.