Ex -Yu

Hrvatski šef diplomatije podnio ostavku

Hrvatski šef diplomatije podnio ostavku
Hrvatski šef diplomatije podnio ostavku
N.N.

ZAGREB - Ministar spoljnih i evropskih poslova Hrvatske Davor Ivo Štir podnio je ostavku na tu funkciju.

'Prije nedjelju dana sam od premijera tražio da imenuje novu osobu na čelo Minstarstva koja će dobro funkcionisati u novoj politčkoj konstelaciji. U ovoj novoj konstelaciji potrebno je jačati i demohrišćansku opciju u kontaktu s građanima a ja mislim da to mogu kao zastupnik u Saboru. Velika je čast predstavljati Hrvatsku u svijetu ali sada je važnije biti u zemlji, širiti demohršćansku opciju i vratiti poverenje ljudi u institucije pa sam smatrao da je najbolje da premijer predloži novu osobu na čelu Ministarstva", rekao je on.

Dodaje da se u petak vratio iz Njujorka a da premijer nije hteo da ga razriješi dužnosti dok je bio u inostranstvu.

"Podneo sam ostavku kako bih se stranačkom radu više posvetio što iziskuje puno više vremena na terenu'', kazao je on.

(N1)

Najčitanije