Ex -Yu

Jelašić podnio ostavku

Agencije

BEOGRAD - Guverner Narodne banke Srbije /NBS/ Radovan Jelašić podnio je ostavku na tu funkciju.

Jelašić je na konferenciji za novinare rekao da je odluku donio iz ličnih razloga i da je o tome već obavijestio premijera i predsjednika Republike.

On je rekao da će ostati da obavlja funkciju guvernera dok Skupština Srbije ne izabere novog guvernera.

Radovan Jelašić je 30-ti guverner u istoriji Narodne banke Srbije i drugi guverner koji je izabran u dva mandata.

Za guvernera NBS prvi put je izabran 2004. godine, poslije smjene guvernerke Kori Udovički, koja je bila jedina žena guverner centralne banke u istoriji Srbije.

Drugi put Jelašić je za guvernera NBS u petogodišnjem mandatu izabran 2007. godine.

Najčitanije