Ex -Yu

Jožef Kasa isključen iz stranke

Beta

SUBOTICA - Disciplinska komisija Saveza vojvođanskih Mađara isključila je iz stranke počasnog predsjednika Jožefa Kasu, kojem je oduzeta i titula, saopštio je SVM.

Isključen je, takođe, i nekadašnji predsjednik Savjeta stranke Zoltan Bunjik.

Predsjedništvo SVM pokrenulo je krajem januara postupke protiv dvojice funkcionera uz optužbe da su svojim izjavama narušili ugled SVM.

Protiv Kase je pokrenut disciplinski postupak zbog omalovažavanja rukovodstva stranke, a Predsjedništvo ga tereti da je iznosio neistine i rukovodstvo prikazivao u negativnom kontekstu.

Prije odluke o isključenju Kasa je saslušan pred stranačkom disciplinskom komisijom. On je rekao da "nije čuo za slučaj da stranka vodi disciplinski postupak protiv počasnog predsjednika, ali da je to sramota onih koji taj postupak vode". "Odgovoran sam za date izjave, ali niko nije rekao da ono što je objavljeno nije tako. Ne znam šta je pozadina ovog slučaja, ali vidim da je reč o političkoj farsi", rekao je Kasa poslije saslušanja i istakao da očekuje da će biti isključen iz stranke.

U saopštenju se navodi da je Predsjedništvo SVM iniciralo disciplinski postupak i protiv Zoltana Bunjika, člana Gradske organizacije SVM u Novom Sadu, jer je u više navrata na raznim internet sajtovima kritikovao odluke Predsjedništva i funkcionera SVM.

Najčitanije