ZAGREB - Predsjednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović dijelila je djeci tokom proslave Dana dubrovačkih branitelja "srpske čokoladice i svoju sliku", pišu hrvatski mediji.
Kako je prenio "Index.hr", jedan od roditelja skrenuo je pažnju na ove detalje na Facebooku.
"Morao sam ovo staviti da vidite u kakvoj državi živimo, bio je njegov vrtić na prijemu kod Kolinde i ovo je dobio iz njenih ruku, njenu sliku i čokoladu iz Srbije, pa je li ovo žalosno, i to na Dan dubrovačkih branitelja. Bravo!", navodi se.
Na priloženoj fotografiji se vidi čokoladica "Mony" iz subotičkog Pionira, a "Index" dodaje da je u "duhu sjevernokorejskog diktatora Kim Džong Una predsjednica djeci poklonila i sopstvenu fotografiju sa potpisom u zlatnim slovima".
"Index" je pokušao da dobije komentar iz kabineta hrvatske predsjednice, ali je "upit po ko zna koji put ignorisan".
Vijest je prvo objavio portal "Dubrovački dnevnik", a u tekstu u čijem naslovu stoji da su "roditelji u šoku" se dodaje: "Ko je nagovorio predsjednicu da dijeli srpske proizvode po vrtiću nije poznato, niti bi trebalo da bude problem. Ipak, razumljivo je da postoji dovoljno hrvatskih čokoladica koje su se mogle dijeliti djeci u slučaju kad je u pitanju protokolarno događanje ovakvog nivoa, posebno ako u njemu učestvuje predsjednica".
(B92)