Ex -Yu

Kosovske vlasti silom preuzele SO Štrpce

Beta

ČAGLAVICA - Zgradu Skupštine opštine Štrpce, koja radi u sistemu Vlade Srbije, preuzelo je rukovodstvo opštine izabrano nakon izbora koje je organizovala Priština.

Zvonko Mihajlović, predsjednik opštine koja radi u sistemu Vlade Srbije, rekao je da su opštinari lojalni Prištini nasilno ušli u zgradu opštine.

Vlast su, nakon kosovskih lokalnih izbora, formirali Samostalna liberalna stranka i Demokratska partija Kosova Hašima Tačija. Za predsjednika opštine izabran je Bratislav Nikolić. U Štrpcu Srbi čine 70 odsto populacije.

Mihajlović je kazao da su u zgradi opštine promijenjene brave, zauzete kancelarije, a da je sva dokumentacija srpske opštine izbačena u hodnike.

"To su važna dokumenta bitna za rad opštine koja su sada nezaštićena", rekao je Mihajlović. Prema njegovim riječima, opština će podnijeti krivične prijave protiv odgovornih.

"Mi ćemo nastaviti da radimo i naći neko rešenje", kazao je on.

Mihajlović je dodao da je juče ujutro prilikom pokušaja radnika srpske opštine da uđu na radna mjesta došlo i do incidenta.

"Pri pokušaju naših radnika da uđu fizički je napadnut i naš potpredsednik opštine Ivica Ivković, ali je on dobro", rekao je Mihajlović.

Portparol gradonačelnika izabranog na kosovskim izborima Dalibor Jeftić rekao je da nisu tačne optužbe da je zauzeta zgrada opštine već samo kancelarija predsjednika.

Jeftić je negirao i da je jutros u zgradi opštine bilo incidenta ili da je dokumentacija izbačena iz kancelarija. "Novoizabrani gradonačelnik je ušao u svoju kancelariju. Jedino su kancelarija gradonačelnika i njegovih pomoćnika preuzete. Sve ostalo funkcioniše normalno. Srpska opština radi, servis građana je tu", rekao je Jeftić.

Prema njegovim riječima, predstavnici opštine u sistemu Vlade Srbije odbijali su sve prijedloge o mirnom preuzimanju prostorija.

Najčitanije