LEPOSAVIĆ - Direktoru Kancelarije za Kosovo i Metohiju Vlade Srbije, Marku Đuriću, kosovska policija je danas na prelazu Jarinje zabranila ulazak na terotoriju pokrajine.
Đurić se trenutno nalazi na prelazu Jarinje i trebalo bi ovim povodom da da izjavu medijima, javlja Tanjugov dopisnik sa lica mjesta.
Đurić je danas u Banjskoj trebao da položi kamen-temeljac za zgradu sa 12 stambenih jedinica, površine od po 41 kvadrata, koju finansira Kancelarija za Kosovo i Metohiju.
Đurić je trebalo da posjeti Zvečan, Rudasko-metalurški kombinat Trepča, gdje je trebao da se susretne sa rukovodstvom kombinata i na kraju posjete Kosovu razgovara i sa predstavnicima Srba sa sjevera Kosova.