BEOGRAD - Tri maskirana lopova, naoružana automatskim oružjem, sa "fantomkama" na glavama, opljačkala su blagajnu na kojoj se obavlja isplata radnika kopa "Tamnava - Zapadno polje" u rudniku "Kolubara" i odnijeli oko tri miliona dinara (oko 26.000 evra).
Pljačka se dogodila jutros oko 10.30 časova u selu Radljevo, kod Uba, a prema prvim saznanjima, napadači su odnijeli oko 26.000 evra za isplate zarada zaposlenim rudarima.
U opljačkanoj blagajni radile su dvije radnice, a razbojnici su ušli na sporedni ulaz zgrade, razoružali jednog od čuvara i potom pobjegli u "audiju" bez registracije.
U toku je uviđaj, koji uz pomoć policije obavlja osnovni tužilac iz Uba, prenose beogradski mediji.
"Tamnava-Zapadno polje" najveći je površinski kop Kolubare sa godišnjom proizvodnjom od oko 18 miliona tona lignita. Savremena rudarska mehanizacija, nabavljena novcem najvećeg ugljenokopa u Srbiji i kreditima međunarodnih banaka, pod vodom je poslije velikih majskih poplava.