ZAGREB - Hrvatski predsjednik Stjepan Mesić u utorak naveče obratio se posljednji put hrvatskim građanima kao predsjednik države, zahvalio na podršci i povjerenju u proteklih deset godina i poručio kako odlazi zadovoljan jer zna da je u svom mandatu, koji je "bio prva dionica na putu nezaobilaznih promjena", pokrenuo važne procese.
"U osnovi, ako bih vama, građankama i građanima Hrvatske, htio položiti račun za ono što sam radio, mislim da smijem reći kako sam pridonio tome da se Hrvatska korjenito izmijeni, ali i da se izmijeni način na koji nas doživljavaju u svijetu", kazao je Mesić u obraćanju putem televizije, naglasivši da mu je pred očima uvijek bio dugoročni interes Hrvatske.
"Možda će mi netko zamjeriti što previše često upotrebljavam riječ: ja. Ali, večeras, na isteku mandata, mogu i moram reći da sam neke stvari doista radio sam, naravno s mojim suradnicima, ali bez podrške Vlade, pa i protiv volje Vlade koja nije imala ili dovoljno hrabrosti, ili političke vizije da me slijedi. Pred mojim je očima, međutim, uvijek bio samo i jedino dugoročni interes Hrvatske", naglasio je Mesić.