Ex -Yu

Mještani stražare u kopnenoj zoni bezbjednosti

Agencije

BEOGRAD - U regionu sela Raševac uz administrativnu liniju sa Kosovom i Metohijom i u utorak su se čuli povremeni pucnji, izjavio je zamjenik predsjednika opštine Kuršumlija Dejan Milošević.

"Trenutno situacija je stabilna, ali ljudi su se organizovali i dežuraju, jer ne znaju tačno šta je u pitanju. Danas (utorak) su se opet čuli neki pucnji sa kosovske strane", rekao je Milošević.

"Građani su uplašeni, jer gore su im porodice. Dve porodice su inače sa malom decom", kazao je zamjenik predsjednika opštine Kuršumlija.

Žitelje u Raševcu u noći između ponedjeljka i utorka uznemirila je povremena pucnjava koja je dolazila iz pravca albanskih sela sa kosovske strane administrativne linije.

Pucnjava je počela oko 19 časova, a nakon nje iz pravca albanskih sela reflektori su čitavu noć obasjavali dvadesetak srpskih kuća u Raševcu.

Među Srbima nema povrijeđenih, niti je na njihovim kućama načinjena materijalna šteta. Ovo je prvi incident u ovoj zoni administrativne linije između Kuršumlije i Podujeva. U selu Raševac u opštini Kuršumlija, inače, živi oko 15, mahom starijih, Srba.

Ministar odbrane Srbije Dragan Šutanovac izjavio je u utorak da nije poznato zašto je došlo do pucnjave u blizini sela Raševac, i da će se u saradnji sa KFOR-om utvrditi šta se dogodilo.

Najčitanije