Ex -Yu

Na letu od Podgorice do Beča promijenili tri aviona

 Na letu od Podgorice do Beča promijenili tri aviona
Na letu od Podgorice do Beča promijenili tri aviona
Agencije

PODGORICA - Putnici crnogorske avio-kompanije "Montenegroerlajnz", koji su juče krenuli za Beč, na željenu destinaciju su stigli sa višesatnim zakašnjenjem i promjenom tri aviona.

Kako je  jedan od putnika "Montenegroerlajnza" rekao podgoričkom dnevniku "Vijesti", najpre je na podgoričkom aerodromu konstatovan kvar na prvom avionu, zbog čega su putnici morali da pređu u drugi.

"Drugi je uzletio i stigao negdje do pola puta da bi se onda vratio na podgorički aerodrom, opet zbog navodnog kvara. Tek trećim avionom uspjeli smo da stignemo do Beča", naveo je on.

Iz crnogorske nacionalne avio-kompanije saopštili su da je bilo riječ o tehničkim kvarovima dva aviona, koji su uklonjeni.

"Let iz Podgorice za Beč kasnio je više sati, a razlozi kašnjenja su tehničke prirode. Reč je o rutinskim problemima koji se u avijaciji dešavaju svakodnevno. Bezbednost putnika, posade i vazduhoplova nisu bili ugroženi", kazao je tehnički direktor "Montenegroerlajnza" Živko Banjević.

Prema njegovim riječima, puka je slučajnost to što su se desila dva kvara na istom letu.

Najčitanije