Ex -Yu

Najmlađi narkoman u Srbiji ima 12 godina

Agencije

BEOGRAD - Najmlađi registrovani zavisnik od droga u Srbiji je dječak koji još nije napunio 12 godina, saopštila je juče beogradska bolnica "Rus medik".

Ova klinika, specijalizovana za liječenje svih bolesti zavisnosti, do 1. juna sprovodi besplatno testiranje na opojne droge.

"Sve činjenice, nažalost, ukazuju na to da se približavamo epidemiji narkomanije i da se starosna granica zavisnika spušta sve niže i niže zbog čega hitno mora da reaguje ceo društveni sistem", rekao je direktor te bolnice, dr Milenko Savić.

Najmlađi zvanično registrovani narkoman u Srbiji, prema riječima dr Savića, otkriven je prilikom testiranja na opojne droge koju bolnica "Rus medik" organizuje besplatno za sve zainteresovane, u okviru preventivne akcije pod sloganom "Vrati sebi život". Inicijali dječaka i identitet njegovih roditelja nisu saopšteni zbog ljekarske etike i okolnosti koje bi mogle još više da naškode djetetu i njegovoj porodici.

U saopštenju "Rus medika" navodi se da su i dva sveštena lica koja ne žive u Srbiji već u inostranstvu, bila pacijenti te klinike zbog "skidanja" sa nedozvoljenih supstanci.

Najčitanije