BEOGRAD - Predsjednik i zamjenik predsjednika Srpske napredne stranke, Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić, potpisali su juče peticiju za raspisivanje vanrednih izbora.
"Srbija je na istorijskoj raskrsnici i može da bira između dosadašnje ili nove demokratske vlasti", rekao je Nikolić, poslije potpisivanja peticije na punktu SNS-a kod restorana "Ruski car" u Beogradu.
"SNS je otpočela akciju kojom želi da pita građane Srbije da li su zadovoljni ovom vlašću, da li je istina to što nam govore da svi lepo živimo, da standard u Srbiji raste, da je Srbija mirna i bezbedna zemlja, da u njoj vlada vladavina prava, da je zaštita naših interesa na Kosovu i Metohiji i zaštita naših građana izvan Srbije apsolutno obezbeđena", objasnio je Nikolić.
On je ocijenio da Srbija više neće imati referendum na kojem bi se izjašnjavala o strankama koje žele u EU ili o onima koje ne žele, o strankama koje žele da demokratija i vladavina prava vladaju Srbijom ili one koje ne žele.
Lider naprednjaka je dodao da ta stranka pokušava da okupi novi blok "progresivnih - narodnjačkih partija" opredijeljenih za EU i saradnju s cijelim svijetom i opredijeljenih da se iskorijene mito, korupcija i kriminal.
Nikolić je pozvao sve koji pripadaju opoziciji da učestvuju u ovoj akciji, ali i sve građane koji su na posljednjim izborima glasali za neke od stranaka koje su sada u vlasti da "razmisle dobro da li je ovaj život onaj za šta su se borili i glasali ili ne". Prema njegovim riječima, SNS ne traži vlast, nego nove izbore i traži da neko pita građane šta misle o svemu što se u Srbiji dešava.
"Na želju građana Srbije vlast se mora oglasiti", poručio je Nikolić.
Naprednjaci su najavili da će u narednim danima otvoriti hiljadu punktova širom Srbije, na kojima će građani moći da daju svoj potpis za raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora. Odziv građana je "iznenađujuće dobar, jer čekaju u redu s ličnim kartama u ruci, da bi potpisali", rekli su članovi SNS-a u Jagodini, koji na štandu vode ovu akciju.