Ex -Yu

Nikolić najavio da će poštovati kaznu oduzimanja reči

Agencije

BEOGRAD - Šef poslaničke grupe Napred Srbijo Tomislav Nikolić izjavio je danas da će poštovati odluku predsednice Skupštine Srbije da mu oduzme reč do kraja sadašnje sednice parlamenta, ali da će koristiti pravo na repliku.

Predsednica Skupštine Slavica Djukić-Dejanović danas je posle sednice Kolegijuma kaznila Nikolića oduzimanjem prava da govori na sednici koja je u toku, zbog psovanja ministra ekonomije Mlađana Dinkića tokom rasprave o zakonu o regionalnom razvoju.

Kazna za oduzimanje reči je 16.000 dinara, a Nikolić prema toj odluci, ima pravo na repliku ako ga neko pomene u govoru.

"Moram da poštujem odluku, ali neću propustiti pravo na repliku", rekao je Nikolić novinarima u Skupštini Srbije i dodao da je "izgovorio ružnu reč" i da se zbog toga izvinio.

"Izgovorio sam ružnu reč kada sam mislio da je mikrofon isključen i dva puta sam se izvinio zbog toga", rekao je Nikolić govoreći o psovci koju je uputio ministru Mlađanu Dinkić tokom sednice u sredu.

Nikolić je naveo da je Dinkić u sredu tokom rasprave o zakonu o regionalnom razvoju "napravio haos u Skupštini" i da je uporedio Srpsku naprednu stranku sa nacistima.

Najčitanije