Ex -Yu

Obama pisao Nikoliću

Obama pisao Nikoliću
Obama pisao Nikoliću
Srna

BEOGRAD- Predsjednik SAD Barak Obama uputio je pismo predsjedniku Srbije Tomislavu Nikoliću u kojem je izrazio saučešće zbog gubitka života i imovine u nedavnim katastrofalnim poplavama i poručio da će SAD nastaviti podržavati proces predstojećeg oporavka.

"Znam iz našeg sopstvenog iskustva sa katastrofama da je naporan rad na obnovi samo početak", naveo je Obama u pismu, saopštila je služba predsjednika Srbije za saradnju sa medijima.

Obama je u pismu Nikoliću ukazao da Ambasada SAD u Beogradu radi zajedno sa Vladom Srbije i nevladinim organizacijama da bi bile identifikovane sve potrebe i pronađen brz odgovor.

"Kao prijatelj Srbije, SAD ostaju posvećene podršci u svim naporima u odgovoru na poplave i nastaviće da podržavaju proces oporavka koji predstoji", poručio je Obama.

Obama je napomenuo da se dosadašnja američka pomoć odnosila na poljoprivredu, hranu, smještaj, vodu, lijekove i tehničku pomoć.

Najčitanije