SUBOTICA - Odbornik Pokreta mađarske nade Djula Laslo polio je danas vodom predsjednicu Skupštine Subotice Mariju Kern Šolja na sjednici Skupštine grada.
Ona je prethodno u nekoliko navrata opominjala Lasla da se drži teme, nakon čega mu je oduzela riječ.
Laslo je optužio predsjednicu za omalovažavanje, rekavši da je "najbezobraznija osoba u sali", nakon čega je prišao stolu predsjedavajućih i polio je vodom.
Incident se dogodio u toku rasprave o Izveštaju o ostvarenju budžeta grada Subotice u devet meseci 2012. godine.
Nakon reakcija ostalih odbornika u sali, predsednica subotičke Skupštine je naložila da se Laslo udalji sa zasedanja odredivši pauzu od 15 minuta.
U Skupštini Subotice danas je formirana i nova odbornička grupa koju čine dva odbornika Liberalno-demokratske partije i nezavisni odbornik pokreta "Upravo sada".
Na prethodnoj sednici Skupštine grada Subotice rasformirana je odbornička grupa Liberalno demokratske partije i formirana je nova odbornička grupa - Socijaldemokratska partija i Srpski pokret obnove (SDPS-SPO).