Ex -Yu

Opljačkane srpske povratničke kuće kod Peći

Srna

PEĆ - Četiri srpske povratničke kuće u selu LJevoša, u opštini Peć, obijene su i opljačkane.

Kuće su obijene u noći između 18. i 19. juna, a vlasnici u trenutku pljačke nisu bili u selu, prenijeli su beogradski mediji.

Predstavnik sela Ranko Bakić kaže da je ovo treći put u posljednje tri godine da se skoro na isti način pljačkaju iste kuće.

Slučaj je prijavljen kosovskoj policiji koja je obavila uviđaj.

U selu LJevoša živi oko 20 Srba povratnika, koji su se u ovo metohijsko selo vratili tokom 2005. i 2006. godine.

Najčitanije