Ex -Yu

Opština Stari Grad dematuje donaciju fondu Rebrače

Agencije

BEOGRAD - Beogradska opština Stari grad negirala je u petak da je bila donator Dobrotvornog fonda "Katarina Rebrača", već da je direktno Institutu za onkologiju i radiologiju Srbije uplatila pet miliona dinara za renoviranje prvog sprata Instituta.

"Opština nikad nije uplatila finansijska sredstva na račun Fonda 'Katarina Rebrača'", kaže se u saopštenju Opštinske uprave.

Navodi se da je Institutu za onkologiju i radiologiju, pored pet miliona dinara 2007. godine, opština Stari grad uputila i donaciju od milion dinara za kupovinu opreme za doziometriju.

Osim toga, opština je učestvovala i u kupovini prvog pokretnog digitalnog mamografa u Srbiji, u akciji koju je pokrenula Fondacija B92, u saradnji sa Institutom za onkologiju, Ministarstvom zdravlja i Republičkim zavodom za zdravstvenu zaštitu.

Sredstva u vrednosti od milion dinara uplaćena su direktno na račun Fondacije B92, piše u saopštenju.

Opština Stari grad istakla je da je Katarina Rebrača 5. marta ove godine zatražila da joj se odobre sredstva u iznosu od 200.000 dinara za organizaciju "Ženskog bazara zdravlja", ali je taj zahtev odbijen zbog nepotpune dokumentacije.

"Bez obzira na ovo, opština Stari grad ostaje otvorena za saradnju s raznim fondovima i humanitarnim organizacijama koje imaju za cilj pružanje humanitarne pomoći, ali uz striktno poštovanje jasno propisanih uslova opštine za dodelu finansijske pomoći", piše u saopštenju.

Najčitanije