PODGORICA - U Podgorici je danas otvorena Ambasada Rumunije koja će, kako su ocijenili ministri inostranih poslova dvije zemlje, stvoriti neophodne uslove za napredak bilateralnih odnosa.
Crnogorski ministar spoljnih poslova i evropskih integracija Igor Lukšić zahvalio je na podršci Rumunije Crnoj Gori na putu ka evropskim i evroatlantskim integracijama.
"Naša saradnja biće ostvarena, ne samo na ekonomskom planu, gdje smo potpisali sporazum, već i u oblasti nauke i kulture", rekao je Lukšić.
Ministar spoljnih poslova Rumunije Titus Korlatean poručio je da će otvaranje ambasade stvoriti neophodne uslove za napredak bilateralnih odnosa i pružanje usluga.
Prema njegovim riječima, Rumunija podržava evropske i evroatlantske integracije Crne Gore.
Korlatean je naveo da je Rumunija aktivan član NATO i da njeno iskustvo može biti dragocjeno i višestruko korisno u jačanju dijaloga sa crnogorskim partnerima.