JAGODINA - Predsjednik Jedinstvene Srbije i Skupštine grada Jagodina Dragan Marković Palma izjavio je danas da će poštovati odluku Apelacionog suda u Beogradu da je kriv za diskriminaciju LGBT osoba, povodom žalbe Gej strejt alijanse, i poručio da neće promijeniti svoj stav o homoseksualcima.
"Poštovaću odluku Apelacionog suda, ali isto tako želim da pošaljem poruku gospodi homoseksualcima. Gospodo homoseksualici, ni jedna kazna niti mera na svetu neće me uplašiti da promenim stav i podržim homoseksualce. Ja nikada u životu, gospodo homoseksualci, nisam kršio ljudska prava i ne vidim koja su to ljudska prava ugrožena homoseksualcima", poručio je Dragan Marković Palma u otvorenom pismu javnosti.
Predsednik Jedinstvene Srbije je podsjetio da se on bori protiv "bijele kuge", a isto tako "gospoda homoseksualci znaju, da iz veze dva muškarca ne može da se rodi dete".
"U Srbiji je do 2013. godine 30.000 ljudi više umiralo, nego što se rađalao, a od 2013.godine 35.000 ljudi više umre nego što se rodi. Zbog toga ću se i dalje, gospodo homoseksualci, boriti da porodica bude osnovni stub našeg društva", poručio je on.
Dragan Marković Palma je ponovio da će on i dalje biti protiv održavanja bilo kog javnog skupa kada su u pitanju homoseksualci, "jer njima niko ne brani da u četiri zida rade što hoće, a upornim insistiranjem da svoje opredeljenje javno demonstriraju, upravo oni krše prava većine građana Srbije koji ih ne podržavaju".
U "post skriptumu" otvorenog pisma, Palma je primjetio da je odluka Apelacionog suda uticala na njega da pripadnike LGBT populacije sve vrijeme u pismu naziva "gospodom homoseksualcima", naglašavajući da ni ova, niti druge odluke, neće zabraniti niti Jedinstvenoj Srbiji niti njemu, kao njenom predsjedniku, da iznosi svoje mišljenje "o gospodi homoseksulacima".