Ex -Yu

Pelević:Biće uspostavljena granica između Srbije i Kosova

Pelević:Biće uspostavljena granica između Srbije i Kosova
Pelević:Biće uspostavljena granica između Srbije i Kosova
Agencije

BEOGRAD - Samostalni poslanik Borislav Pelević rekao je danas da će dogovorom premijera Srbije i Kosova Ivice Dačića i Hašima Tačija sa visokom predstavnicom EU Ketrin Ešton u Briselu biti uspostavljena granica između Srbije i Kosova.

"Carine će biti i kosovske policije će biti, tako da to znači granica. Ne treba više lagati Srbe sa severa Kosova i Srbe uopšte", kazao je Pelević novinarima u Skupštini Srbije.

Pelević, koji je u parlament ušao na listi Srpske napredne stranke, naveo je da se u dogovoru Dačića, Tačija i Eštonove ne pominju administrativni prelazi nego se govori o granici, a da jedino u rječniku predstavnika Vlade Srbije figuriraju riječi prelazi i administrativna linija.

"Srbi sa severa Kosova su potpuno u pravu jer ne veruju više nikakvim usmenim obećanjima. Oni samo traže od Vlade Srbije i od predsednika

Srbije (Tomislava Nikolića) pisanu izjavu o tome šta je sve postignuto na sastanku u Briselu", kazao je Pelević.

On je rekao da potpuno podržava proteste Srba sa severa Kosova i da im savjetuje da ne odustaju od protesta.

"Oni ne žele carinu ni dokumenta države Kosovo. Nigde u dokumentu koji je objavila Ketrin Ešton ne stoji da neće biti carine na severu Kosova", rekao je Pelević.

Najčitanije