Ex -Yu

Preminuo petnaestogodišnjak u Puli, roditelji ga tri mjeseca nisu odveli u bolnicu

Preminuo petnaestogodišnjak u Puli, roditelji ga tri mjeseca nisu odveli u bolnicu
Foto: Sasa Miljevic/PIXSELL | Preminuo petnaestogodišnjak iz Hrvatske, roditelji ga tri mjeseca nisu odveli u bolnicu
N.N.

​PULA - Radnici Policijske postaje Pula - Pola proveli su kriminalističko istraživanje i utvrdili sumnju da su hrvatska državljanka (45) i hrvatski državljanin (42) počinili krivično djelo povreda dječjih prava.

Policija je 29. septembra primila dojavu iz pulske bolnice da je u poslijepodnevnim satima preminulo dijete, javlja PU Istarska.

Provedenim istraživanjem policijski službenici utvrdili su kako su 45-godišnjakinja i 42-godišnjak grubo povrijedili djetetova prava zanemarivanjem i nebrigom oko njegovog zdravstvenog stanja, čime su prouzrokovali smrt djeteta.

Tri mjeseca ga nisu vodili doktoru

Naime, unazad tri mjeseca djetetu se pogoršalo zdravstveno stanje, ali osumnjičeni ga nisu odveli doktoru.

Djetetu se zdravstveno stanje znatno pogoršalo 27. septembra, ali osumnjičeni su tek 29. septembra zatražili hitnu medicinsku pomoć, kada je dijete prevezeno u pulsku bolnicu, gdje je, nažalost, preminulo.

Osumnjičeni su po završetku kriminalističkog istraživanja, danas u poslijepodnevnim satima, privedeni pritvorskom nadzorniku Policijske uprave istarske.

Glas Istre neslužbeno saznaje da se radi o petnaestogodišnjaku, učeniku pulske Gimnazije.

 

(Index.hr

Najčitanije