Ex -Yu

Protest u Beogradu protiv prelaza na Jarinju

Agencije

BEOGRAD - Oko 800 pripadnika pokreta Naši, Dveri, organizacije Obraz i drugih udruženja, protestovalo je večeras centralnim gradskim ulicama povodom izgradnje i početka primjene sporazuma o integrisanom upravljanju prelazima na Jarinju i Merdaru.

Protest "Nikad granica" počeo je ispred Saborne crkve u Beogradu, a okupljeni su, noseći transparente "Nikad granica - Kosovo je Srbija", "Tamo gdje je Gračanica ne smije biti granica" i "Glavu za Kosmet", prošetali do zgrada Predsedništva i Vlade Srbije.

Okupljeni su zatražili od državnog vrha ukidanje, kako kažu, antiustavne, antiistorijske i antinarodne granice sa Kosovom, kao i odustajanje od saradnje sa Haškim tribunalom i od pregovora sa Prištinom.

Oni su ocijenili da predsednik Srbije Tomislav Nikolić nije vrhovni vojni komandant, već da, kako kažu, jugom Srbije komanduje NATO, sandžak kontroliše muftija Muamer Zukorlić, a Vojvodinu kriminalci, i poručili da neće dozvoliti izgradnju granice između centralne Srbije i Kosova.

Protest, koji je obezbjeđivao veliki broj pripadnika policije, završen je šetnjom do Hrama svetog Save gde su učesnici protesta zapalili sveće za Srbe stradale u hrvatskoj vojnoj akciji "Oluja" i na Kosovu.

Centralne gradske ulice, Kralja Milana, Kneza Miloša i Nemanjina, bile su sukcesivno zatvarane, kako je prolazila kolona.

Protest su organizovali SNP Naši, Srpski sabor zavetnici, pokret Obraz, Pokret za Srbiju, Dveri, Srpska narodna odbrana, Pokret 1389.

Najčitanije