ZAGREB - Konsultacije kod predsjednice Kolinde Grabar Kitarović se privode kraju, a zastupnik SDSS-a i predsjednik SNV-a Milorad Pupovac, čija stranka podržava vladu Andreja Plenkovića, izjavio je u ime poslaničkog kluba nacionalnih manjina da je dve trećine zastupnika protiv raspisivanja novih vanrednih parlamentarnih izbora.
Pupovac je novinarima na Pantovčaku rekao da je su predstavnici manjina sa predsjednicom razgovarali o aktuelnoj situaciji i načinima kako očuvati stabilnost vlade, političkog sistema i ekonomsku stabilnost u zemlji.
"Naše opredeljenje je da pokušamo da osiguramo stabilnost vlade, kada je jedan od ključnih faktora vladajuće većine odlučio da izađe iz vlade. Kao što vidite grade se elementi neophodni za tu stabilnost vlade i političkih prilika. Mi pokusavamo tome da doprinesemo i vjerujemo da će se to postići", rekao je Pupovac.
Pupovac je rekao da premijer Plenković radi na istom poslu na kojem su i predstavnici manjina, te da oni smatraju važnim da se postigne cilj, koji je u ovom trenutku neophodan, a to je stabilnost.
Prema Pupovcu, u ovom trenutku nije pitanje da li će Agrokor za mjesec dana kolabirati, te da li će tim poći i neke druge kompanije, već da li će, zbog političke nestabilnosti, pasti percepcija mgućnosti investiranja u zemlji.
U politici, kako je rekao, neke stvari nisu tako jednostavna.
"Činjenica je da ako se politička stabilnost naruši, pa i sa susjedstvom - BiH, Makedonijom, postavlja se pitanje gdje smo", rekao je Pupovac, te ponovio da manjine ne podržavaju raspisivanje izbora, jer nakon njih ništa ne bi bilo drugacije.