BEOGRAD - Ministarstva omladine i sporta i Mladi istraživači Srbije organizuju od danas volonterske radne akcije koje će se tokom avgusta i septembra održavati u 25 gradova i opština pogođenih majskim poplavama.
U svakom gradu, biće organizovane grupe od dvadesetak volontera, koji će tokom sedam do deset dana trajanja radne akcije pomagati u obnovi škola, domova zdravlja i drugih javnih ustanova, saopštilo je Ministarstvo omladine i sporta.
U večernjim satima rad na pomoći i obnovi zemlje upotpuniće zabavni program "Leto za mlade˝ kako bi volonteri imali mogućnost druženja i što kvalitetnijeg provođenja ljetnjih dana.