KURŠUMLIJA - Radnici privatizovanih preduzeća, drvnog kombinata "Kopaonik" i konfekcije "7. juli", nastavili su juče blokadu magistralnog puta Niš - Priština.
Tokom noći između ponedjeljka i utorka iz pravca Kosova i ka Kosovu su formirane kilometarske kolone kamiona i šlepera.
Radnicima, koji su u ponedjeljak blokirali magistralni put Niš - Priština, juče su se u znak podrške pridružili zaposleni u kuršumlijskom Domu zdravlja, preduzeću "Planinka", Crvenom krstu, dječjem vrtiću i "Srbijašumama".
Pridružili su im se i zaposleni u lokalnoj samoupravi, taksisti i zaposleni u skoro svim privatnim preduzećima iz tog grada. Predstavnik radnika "Kopaonika" Straimir Đokić kazao je da su privatne pekare i preduzeća dopremili hranu, predezeće "Srbijašume" drva za ogrev, a Crveni krst šatore i zimsku garderobu. "Broj radnika na magistralnom putu preko dana se stalno povećava, dok će preko noći ostajati nekoliko stotina najizdržljivijih", kazao je Đokić i ponovio da će blokirati put sve do ispunjavanja zahtjeva.
Predsjednik Upravnog odbora "Kopaonika" Borivoje Urošević je rekao da su radnici veoma razočarani saopštenjem Ministarstva ekonomije u kojem se navodi da im nikada nisu davali bilo kakva obećanja i da ulažu napor za prevazilaženje situacije. "To saopštenje je navelo građane Kuršumlije da se pridruže protestima", kazao je i dodao da su tvrdnje Ministarstva čista izmišljotina. Blokadu radnika obezbjeđuju pripadnici policije, a incidenata do sada nije bilo. Put je blokiralo oko 1.000 radnika te dvije fabrike, koji traže povezivanje radnog staža, isplatu zaostalih plata i pokretanje proizvodnje u pojedinim pogonima fabrike "Kopaonik".