Ex -Yu

Rasmusen: Rusija ušla u Ukrajinu

Rasmusen: Rusija ušla u Ukrajinu
Rasmusen: Rusija ušla u Ukrajinu
Agencije

KOPENHAGEN - Generalni sekretar NATO-a, Andersa fog Rasmusen, rekao je danas da je "Rusija ušla u Ukrajinu" tokom toći, ali taj događaj ipak nije okarakterisao kao invaziju.

"Prošle noći, Rusija je ušla u Ukrajinu, prešavši ukrajinsku granicu", rekao je Ramusen novinarima, poslije sastanka s danskim ministrom odbrane.

"To samo potvrđuje činjenicu da postoji stalni priliv oružja i boraca iz Rusije u istočnu Ukrajinu i predstavlja jasan znak kontinuirane umješanosti Rusije u destabilizaciju istočne Ukrajine", ocijenio je Rasmusen.

Ranije danas, britanski novinari saopštili su da su vidjeli ruska vojna vozila kako ulaze u Ukrajinu", prenio je Rojters.

Najčitanije