LJUBLJANA - Slovenački parlament odlučio je da se o arbitražnom sporazumu o granici sa Hrvatskom održi referendum 6. juna.
Slovenci će na referendumu odgovoriti na pitanje "Jeste li za to da zakon o ratifikaciji arbitražnog sporazuma između vlade Republike Slovenije i vlade Republike Hrvatske, koji je slovenački parlament prihvatio na svojoj sjednici 19. aprila 2010. godine, postane važeći".
Poslanici u slovenačkom parlamentu juče su sa 78 glasova "za" i nijednim "protiv" odlučili da će građani 6. juna izaći na referendum o sporazumu o arbitraži između Hrvatske i Slovenije.
Parlament je taj sporazum prihvatio 19. aprila, a sa glasanja su tada otišli opozicioni poslanici koji su tvrdili da nisu imali dovoljno vremena za pripremu argumenata.
Sporazum su 4. novembra prošle godine u Stokholmu potpisali premijeri Hrvatske Jadranka Kosor i Slovenije Borut Pahor.