BEOGRAD - Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv vlasnika i osnivača beogradskih listova "Kurir" i "Glas javnosti" Radisava Rodića, a Viši sud u Beogradu produžio mu je pritvor za još 30 dana.
Portparol Višeg suda u Beogradu Dušica Ristić rekla je da je optužnica protiv Rodića podignuta zbog zloupotrebe službenog položaja.
Ona je dodala da je Krivično vanpretresno vijeće suda, nakon podizanja optužnice, produžilo Rodiću pritvor zbog postojanja opasnosti da bi boravkom na slobodi mogao da ponovi krivično djelo, kao i zbog naročito teških okolnosti pod kojima je djelo učinjeno.
Rodić je u pritvoru već pet mjeseci, nakon što je uhapšen 27. oktobra prošle godine zbog sumnje da je izvršio krivično djelo zloupotreba službenog položaja zajedno sa bivšim glavnim i odgovornim urednikom "Glasa javnosti" Slavoljubom Kačarevićem.
Rodiću je više puta produžavan pritvor, dok je Kačarević poslije 69 dana pušten iz pritvora da se brani sa slobode.