Ex -Yu

SDSM: Nepovjerenje Bučkovskom

Srna

SKOPLJE Delegati Socijaldemokratskog saveza Makedonije (SDSM), najveće opozicione partije u Sobranju, izglasali su nepovjerenje njenom lideru Vladi Bučkovskom, javili su skopski mediji.

Za smjenu Bučkovskog, bivšeg premijera, glasalo je 339, dok je protiv njegove smjene bilo 200 poslanika.

Delegati su, istovremeno, izlasali nepovjerenje i Nadzornom odboru SDSM-a.

Prema statutu SDSM nepovjerenje lideru automatski znači i izglasavanje nepovjerenja kompletnom partijskom rukovodstvu.

Glavni odbor partije najavio je održavanje sjednice za srijedu, 11. oktobra, na kojoj će biti formirana radna grupa koja će u roku od 30 dana organizovati partijski kongres.

Zahtjev za izglasavanje nepovjerenja uslijedio je nakon što je SDSM izgubio julske parlamentarne izbore i prepustio vlast stranci VMRO-DPMNE.

Najčitanije