PODGORICA - Policijski inspektori saslušali su direktoricu cetinjske bolnice "Danilo Prvi" Sonju Radojičić i medicinsko osoblje, koje je bilo povezano sa boravkom mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohijem u toj medicinskoj ustanovi, prenijela je podgorička Televizija Vijesti.
Pozivajući se na izvor iz vrha crnogorske policije, ta televizija je prenijela da je saslušanje sprovedeno da bi se provjerilo da li je sve u vezi sa boravkom Amfilohija u toj bolnici bilo u skladu sa mjerama Instituta za javno zdravlje (IJZ).
Njihove izjave su, navodi se, dostavljene Tužilaštvu koje će utvrditi da li ima elemenata krivične odgovornosti.
Mitropolit Amfilohije je pozitivan na korona virus i sinoć je primljen u Klinički centar Crne Gore (KC CG) nakon što je testiran u cetinjskoj bolnici.
Kako je ranije saopšteno iz Mitropolije crnogorsko primorske, zdravstveno stanje Amfilohija je stabilno.