BRISEL - Predsjednik Srbije Boris Tadić i hrvatski predsjednik Ivo Josipović učestvovaće narednog vikenda na ''Briselskom forumu'', godišnjem sastanku na visokom nivou uticajnih američkih i evropskih političkih i poslovnih lidera, prenose agencije.
To će biti prvi, iako neformalni, sastanak srpskog i novog hrvatskog predsjednika.
Tadić i Josipović učestvovaće na debati pod nazivom ''Balkan 2010'' zajedno sa evropskim komesarom za proširenje Štefanom Fileom, slovačkim ministrom inostranih poslova Miroslavom Lajčakom, kao i američkim senatorom srpskog porijekla Džordžom Vojnovićem. Voditelj debate biće direktor Balkanske fondacije za demokratiju Ivan Vejvoda.
''Briselski forum'' jesu sastanci posvećeni pitanjima bezbjednosti, a organizuje ih njemački ''Maršal fond''.