BEOGRAD - Premijerka Srbije Ana Brnabić je za šefa svog kabineta postavila Miloša Popovića, saznaje "Danas". .
Popović je bio šef kabineta ministarke državne uprave Kori Udovički, a potom državni sekretar u istom ministarstvu.
Kako se navodi, Brnabićeva je sa sobom povela najbliže saradnika iz Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave.
Savjetnica za medije ostaće joj Jelena Kovačević, dok će njena doskorašnja šefica kabineta u Ministarstvu države uprave Ana Ilić ubuduće biti savjetnica premijerke za filmsku industriju, kreativne industrije, turizam i digitalnu zabavu. Savjetnica za ljudske resurse biće Ivona Simić, piše Danas.
Miloš Popović je u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave bio državni sekretar zadužen za racionalizaciju, reformu državne uprave, saradnju sa Evropskom Delegacijom u Srbiji, Svetskom bankom i MMF-om.
(Danas)