Ex -Yu

Sindikalci traže od Nikolića da ne potpiše novi zakon o radu

Sindikalci traže od Nikolića da ne potpiše novi zakon o radu
Sindikalci traže od Nikolića da ne potpiše novi zakon o radu
Srna

BEOGRAD - Predstavnici vodećih sindikata u Srbiji, koji su danas organizovali protest u centru Beograda, ušli su u zgradu Predsjedništva Srbije da bi predsjedniku Srbije Tomislavu Nikoliću predali zahtjev da ne potpiše novi zakon o radu, ukoliko bude usvojen u republičkom parlamentu.

Za to vrijeme kolona od nekoliko hiljada članova sindikata i radnika stigla je do Skupštine Srbije. Na čelu kolone nalaze se bubnjari, a u prvom redu kolone učesnici nose transparent na kojem piše "Ništa o nama bez nas".

Prije nego što je delegacija ušla u zgradu Predsjedništva, potpredsjednik Saveza samostalnih sindikata Srbije Goran Milić zamolio je preko razglasa predsjednika Srbije da ne potpiše sporne izmjene zakona.

"Kad Vas molim budite čovek i nemojte ga potpisati. Ovo je najlakši način da se uđe u istoriju - da nešto loše uradite svom narodu", rekao je Milić.

Milorad Panović iz Ujedinjenih granskih sindikata "Nezavisnost" istakao je da poslanici u Skupštini Srbije nastoje da usvoje antinarodne i antiradničke zakone.

On je rekao da su radnici očekivali od Nikolića da prvo usvoji zakon o porijeklu imovine da bi narodu bila vraćena opljačkana imovina, a da na veliko razočarenje radnika predsjednik usvaja zakon koji skida još jedan "sloj kože sa radnika".

"Molimo Vas da ne potpišete zakon i da svojim autoritetom utičete da se skine sa dnevnog reda i usvoji zakon koji će biti rezultat normalnog dijaloga", zamolio je Panović.

Najčitanije