Ex -Yu

Slabiji zemljotres kod Nikšića

Slabiji zemljotres kod Nikšića
Slabiji zemljotres kod Nikšića
Fena

PODGORICA - Zemljotres manje jačine pogodio je večeras šire područje Nikšića, a iz crnogorskog Seizmološkog zavoda je saopšteno da potres nije mogao izazvati materijalne štete.

Kako se navodi, zemljotres se oko 18 sati desio 11 kilometara sjeveroistočno od Nikšića, a njegova jačina iznosila je 2,7 jedinica Rihterove skale.

Žarište ovog zemljotresa locirano je na dubini od osam kilometara.

Iz Seizmološkog zavoda su naveli da, na osnovu numeričkog modela promjene intenziteta s rastojanjem u ovom regionu, magnitude zemljotresa i dubine hipocentra, ovaj zemljotres nije mogao izazvati materijalne štete u  epicentralnom području, prenio je Tanjug.

Sredinom prošle sedmice središnji dio Crne Gore pogodila su dva jaka zemljotresa, koja su izazvala manju materijalnu štetu u općini Danilovgrad.

Najčitanije