ZAGREB - Devet članova programskog Vijeća HRT-a dalo je juče svoj glas za razrješenje urednice informativnog programa Hloverke Novak-Srzić, dok je jedan član bio protiv.
Nakon sati raspravljanja predsjednik Vijeća Zvonko Milas okupljenima je saopštio da je ona svoj mandat stavila na raspolaganje.
"Hajde, razriješite me više", rekla je Novak-Srzićeva na početku rasprave o njenom razrješenju.
Po odluci je rekla da je zadovoljna što su Direkcija HRT-a i stručna komisija utvrdili da nema zakonske osnove za njenim razrješenjem, ali da ga je ona dala na raspolaganje kako bi olakšala posao Vijeću.
Vršilac dužnosti direktora HTV-a Mislav Stipić predložio je da se na mjesto vršioca dužnosti urednika informativnog programa imenuje Renato Kunić, koji je bio pomoćnik glavnog urednika za dopisničku mrežu, što je prihvaćeno sa sedam glasova "za".
Na Prisavlju se juče ujutro okupilo i nekoliko demonstranata koji su iskazali nezadovoljstvo radom Novak-Srzićeve.
Pred zgradu su parkirali automobil s transparentima "Posljednji pozdrav kraljici Hlo", "Hloverka, go home" i "Oslobodite nas Hloverkine cenzure i laži".
Dobro raspoložena Novak-Srzićeva im je po dolasku samo mahnula i produžila u zgradu HRT-a. Među demonstrantima je bila i "zviždačica" Ankica Lepej, te politolog Darko Petričić zbog čijeg je gostovanja u emisiji HTV-a "Dossier.hr" otkaz dobila Ana Jelinić.