ISTOK - Deset srpskih povratničkih porodica u selu Žač kod Istoka još nije dobilo struju, a pomoć su tražili i od ministara Srba u privremenoj Vladi u Prištini, KFOR-a i Kosovske policije.
Ova domaćinstva sa dvadeset i pet članova, od kojih je sedmoro djece, četvrti dan nemaju struju zbog ispadanja osigurača na obližnjoj trafostanici, a radnici Kosovske distributivne mreže /KEDS/ odbijaju da izađu na teren i otklone kvar.
"Ne znamo kome više da se obratimo. Zvali smo ministre Srbe u privremenoj Vladi Kosova, KFOR i Kosovsku policiju. Niko ništa ne preduzima, a problem je u tome što radnici KEDS-a neće da dođu i podignu osigurač u trafostanici", kaže mještanin Žača Nebojša Drljević.
On je naveo da su struju dobila sva domaćinstva u okruženju Žača i da struje jedino nema u zaseoku u kome žive isključivo srpska domaćinstva.
Drljević je ponovio apel međunarodnim zvaničnicima i vlastima u Beogradu da pomognu da Žačani dobiju struju.
Zbog nestanka struje zamrzivači su ispražnjeni, a namirnice bačene.
Problem više predstavlja to što su povratnici ostali i bez vode pošto se vodom snabdijevaju potapajućim pumpama iz bunara.