Ex -Yu

Srbija dobila vladu - premijerka Ana Brnabić

Srbija dobila vladu - premijerka Ana Brnabić
Foto: Foto: Tanjug | Srbija dobila vladu - premijerka Ana Brnabić
Tanjug

BEOGRAD - Poslanici Narodne skupštine danas su većinskom podrškom izglasali vladu premijerke Ane Brnabić.

Za vladu Ane Brnabić glasalo je od 212 prisutnih poslanika 157 je glasalo za, 55 protiv i uzdržanih nije bilo.

Kako se očekuje Brnabić i članovi njenog kabineta uskoro će i položiti zakletvu nakon koje će i početi da traje mandat novoj Vladi Srbije.

Vlada Srbije radiće u sljedećem sastavu.

Ana Brnabić, premijerka

Ivica Dačić, prvi potpredsjednik vlade i ministar spoljnih poslova,

Nebojša Stefanović, potpredsjednik vlade i ministar unutrašnjih poslova,

Rasim Ljajić, potpredsjednik vlade i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija,

Zorana Mihajlović, potpredsjednik vlade i ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture,

Dušan Vujović, ministar finansija,

Goran Knežević, ministar privrede,

Branislav Nedimović, ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede,

Goran Trivan, ministar za zaštitu životne sredine,

Aleksandar Antić, ministar rudarstva i energetike,

Jadranka Joksimović, ministarka za evropske integracije,

Nela Kuburović, ministarka pravde,

Branko Ružić, ministar državne uprave i lokalne samouprave,

Aleksandar Vulin, ministar odbrane,

Zoran Ðorđević, ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja.

Zlatibor Lončar, ministar zdravlja,

Mladen Šarčević, ministar prosvjete, nauke i tehnološkog razvoja,

Vanja Udovičić, ministar omladine i sporta,

Vladan Vukosavljević, ministar kulture i informisanja,

Slavica Ðukić Dejanović, zadužena za populacionu politiku,

Milan Krkobabić, zadužen za regionalni razvoj i koordinaciju javnih preduzeća i

Nenad Popović, zadužen za inovacije i tehnologiju.

Vlada bi mogla da bude izabrana već u četvrtak, u zakonskom roku.

Izboru nove vlade prethodila je dvodnevna rasprava u parlamentu u kojoj je Brnabić iznijela ekspoze i predstavila kandidate za sastav kabineta.

Brnabić je prilikom predstavljanja ekspozea i članova kabineta pozvala poslanike u Skupštini Srbije da se pridruže njenom timu u izgradnji boljeg života za sve građane i izgradnji budućnosti za sve građane, te poručila da će odluke svog tima braniti s dostojanstvom i dignitetom.

Digitalizacija, obrazovanje i ekonomski razvoj biće ključni prioriteti nove vlade, rekla je Brnabić koja je naglasila i da je ovo vlada kontinuiteta i da ima dobar osnov koji je postavila prethodna koju je vodio Aleksandar Vučić.

Nova vlada 5. je po redu od 1990. godine, kada je u Srbiji uveden višestranački sistem.

Najčitanije