BEOGRAD - Beogradska opština Stari grad negirala je u petak da je bila donator Dobrotvornog fonda "Katarina Rebrača", već da je direktno Institutu za onkologiju i radiologiju Srbije uplatila pet miliona dinara za renoviranje prvog sprata Instituta.
"Opština nikad nije uplatila finansijska sredstva na račun Fonda 'Katarina Rebrača'", kaže se u saopštenju Opštinske uprave. Navodi se da je Institutu za onkologiju i radiologiju, pored pet miliona dinara 2007, opština Stari grad uputila i donaciju od milion dinara za kupovinu opreme za doziometriju.
Osim toga, opština je učestvovala i u kupovini prvog pokretnog digitalnog mamografa u Srbiji, u akciji koju je pokrenula Fondacija B92, u saradnji s Institutom za onkologiju, Ministarstvom zdravlja i Republičkim zavodom za zdravstvenu zaštitu. Sredstva u vrijednosti od milion dinara uplaćena su direktno na račun Fondacije B92, piše u saopštenju.
Opština Stari grad istakla je da je Katarina Rebrača 5. marta ove godine zatražila da joj se odobre sredstva u iznosu od 200.000 dinara za organizaciju "Ženskog bazara zdravlja", ali je taj zahtjev odbijen zbog nepotpune dokumentacije.
Vezane vijesti:
- Katarina trošila novac na haljine, ljetovanja, šminku i cipele!
- Bivši muž: Katarina je nevina
- Uhapšena manekenka Katarina Rebrača