Ex -Yu

Tači: Beograd i Priština dijalogom jačaju stabilnost

Tači: Beograd i Priština dijalogom jačaju stabilnost
Tači: Beograd i Priština dijalogom jačaju stabilnost
Srna

PODORICA - Predsjednik Vlade Crne Gore Milo Đukanović dao je podršku naporima Beograda i Prištine za normalizaciju i razvoj odnosa, čime, kako je ocijenio, doprinose jačanju regionalne stabilnosti.

Đukanović i potpredsjednik Vlade samoprogašenog Kosova Hašim Tači ocijenili su da je budućnost regiona u njegovom povezivanju, dobrosusjedskoj saradnji i kontinuiranom dijalogu usmjerenom ka rješavanju svih otvorenih pitanja.

Oni su se na sastanku u Podgorici saglasili da će uzajamna podrška i prevazilaženje viševjekovnih podjela i zaostajanja regiona omogućiti njegovu punu integraciju u evropski prostor, saopšteno je iz crnogorske Vlade. 

Đukanović je ocijenio da je nastavak saradnje na političkom i ekonomskom planu kroz proces evroatlantskih integracija put ka učvršćivanju međusobnog i povjerenja međunarodne zajednice. 

Najčitanije